Styl

Advent v Korutanech: Vánoční zvyky a obyčeje

Zima je v Korutanech skutečným zážitkem pro všechny lidské smysly: Voní to tady kadidlem, čerstvým chvojím a svíčkami, chutná po pečených jablkách, biskupském chlebíčku nebo perníku, zní tu staré tradiční koledy a sváteční hudba, která bezděčně dotváří tu pravou vánoční atmosféru.

Nejlepší práce v Dolomitech

Nemůžete najít práci? Chcete zkusit něco nového? Máme pro Vás tip: Staňte se testovačem horských chat v Jižním Tyrolsku. Strávíte 7 dní pod malebnými vrcholky Dolomit, budete lyžovat na místních svazích, jíst v  nejlepších restauracích, pít vybrané víno a informovat o svém dobrodružství na Facebooku.

Jak si užít zimní radovánky na horách bez nehod

Zima je v plném proudu a letos to se sněhovou nadílkou není vůbec špatné. Ve městech se sice brodíme jen černými zbytky sněhu, o to lepší je ale situace na horách. Skvělé počasí láká lyžaře vyrazit do Alp, nebo alespoň na jednodenní lyžovačku do českých hor. Aby si však mohl každý vychutnat sněhové nadělení dosyta, měl by znát základní zásady bezpečnosti. 

Vánoční trhy mezi vrcholky italských Dolomit

file-307311.jpg.w640.h480Předvánoční čas by měl být pro každého hlavně ve znamení pohody. A kde jinde tu pravou vánoční pohodu a náladu načerpat, než na vánočních trzích. Předvánoční trhy najdete téměř na každém rohu, nicméně pokud Vás navíc obklopují zasněžené vrcholky třítisícových vrcholů uprostřed Dolomit, je ta pravá horská vánoční atmosféra ještě působivější. Pojeďte za vánočními trhy do Jižního Tyrolska.

Dovolená na míru: cestujte autem po Evropě

Odjezd na dovolenou nemusí nutně znamenat jen cestu na letiště. Řada turistů volí oblíbenou a pohodlnou leteckou dopravu, ale někteří dávají přednost cestování vlastním vozem, protože tím získávají dovolenou na míru.

Tipy na vánoční nákupy do Londýna

Vánoce se opět neúprosně blíží a pomalu nastává čas přemýšlet, kde letos pořídíme vánoční dárky pro své nejbližší. Pokud vám již nestačí nabídka českých obchodů, nebo chcete rodinu a přátele potěšit něčím skutečně výjimečným, vydejte se na nákupy do vánočního Londýna. Je dokonce docela dobře možné, že i ušetříte.

První rakouský barometr požitků

theresa015 04Optimisticky, šťastně, vyrovnaně, uvolněně a zdravě: tak se cítí skuteční labužníci - tedy ti, co si jídlo umí důkladně vychutnávat – to je výsledek rakouské ankety „První rakouský barometr požitků“. Bohužel to dokáže jen 17,4 procent Rakušanů, zbytek s tím má spíš problém...

Berlín aneb metropole hledá novou tvář

Dnešní Berlín je městem světového formátu, leží v srdci starého kontinentu, je kreativní a pulzující jako nikdy předtím, je magnetem miliónů návštěvníků, metropolí velmi otevřené, mezinárodně orientované a pohostinné země. Reprezentuje nové Německo, jak jej svět dosud neznal.

Strana 48 z 48