TRAVELNEWS.CZ

Čechy a Slovensko

Čechy a Slovensko

Karlštejnsko není jenom hrad Karlštejn. Co dalšího v regionu navštívit?

img 2322_panorama1zmVěděli jste, že Karlštejnsko je nejnavštěvovanější turistickou destinací v České republice? Tajemství státního hradu Karlštejn už jistě znáte. Pojďte s námi objevit i další zajímavá místa. Na kole, na laně nebo třeba v běžeckých botách.

Staňte se stopařem

21aaUž to na vás doma padá, děti jsou nevyřáděné, nemají dostatek sociálního kontaktu a vám jde hlava kolem? Vyrazte společně do přírody! Turistické možnosti na začátku jara jsou sice omezené epidemiologickými opatřeními, ale i přesto můžete načerpat s celou rodinou skvělé zážitky. Možnosti se často nabízejí přímo za „vaším domem“, stačí jen dodržet několik zásad.

Sektor CK/CA vítá kroky Evropské komise k zavedení jednotného mechanismu pro volné cestování

z doudleby_pristup.jpgAČCKA vítá kroky Evropské komise k zavedení společného digitálního zeleného certifikátu, který má usnadnit bezpečný volný pohyb a cestování uvnitř Evropy. Certifikát bude dokladem o vakcinaci, negativním výsledku testu nebo o prodělání nákazyPrávě jednotný evropský nástroj pro návrat k cestování je nutným předpokladem pro restart odvětví a cestování v širším měřítku.

V Plzni se otevře opravená katedrála i nový minipivovar.

0dskxslppymwu19mrairgzxqlzyhdwtermws arbzjx9wdyhjrnnu_-sgdslng3gjqqz7jaNový minipivovar Proud, opravenou katedrálu sv. Bartoloměje nebo unikátní Selský dvůr U Matoušů chystá pro turisty v letošním roce město Plzeň. Jakmile to epidemická situace dovolí, mohou se návštěvníci těšit i na spoustu dalších lákadel. Mohou se nechat inspirovat tipy na nejzajímavější akce, které zaujmou rodiny s dětmi, milovníky historie i pivní znalce.

Češi jsou národem pejskařů, se svými mazlíčky ale příliš necestují

palmillaU příležitosti mezinárodního svátku domácích mazlíčků Love Your Pet Day, který letos připadá na sobotu 20. února, zveřejnila společnost Kiwi svá data související právě s cestováním s domácími mazlíčky.

Češi rezervují dovolenou situaci navzdory. Jarní a letní termíny se plní, standardem je covidové storno zdarma

spinAť už současná covidová situace vypadá jakkoli, české domácnosti věří, že jarní a letní dovolené proběhnou podle plánu. Alespoň to napovídají data o vyhledávání a rezervacích ubytování právě na jarní a letní měsíce. Vyhledávač ubytování a zážitků pro rodiny Explorio.cz dokonce upozorňuje, že nejžádanější lokality se mohou zaplnit už v příštích týdnech.

COVID 19 Rozcestník - aktuální informace k cestám do zahraničí

0image002Vzhledem k nepříznivému vývoji epidemiologické situace upozorňujeme na stále platné doporučení Ministerstva zahraničních věcí ČR cestovat do zahraničí pouze v nezbytných případech, mezi něž nepatří cestování za účelem turistiky.

Německo - ČR zařazena na seznam oblastí s mimořádně nakažlivou variantou viru

griesserhof nNěmecko zařadilo Českou republiku od 14.2.2021 (od půlnoci ze soboty na neděli) na seznam rizikových zemí s mutujícím virem. Dochází tak k dalšímu zpřísňování pravidel pro cestování pro občany České Republiky cestující do a přes Spolkovou republiku Německo. Až na velmi úzký okruh výjimek musí cestující z ČR nastoupit v Německu po příjezdu do karantény.

Komentář AHS k výsledkům jednání vlády dne 28.1.2021 – otázka otevření lyžařských areálů v ČR

tvb saalbach hinterglemm - top  tom bauseVláda ČR včera potvrdila, že lyžařské areály zůstávají nadále uzavřeny. Navíc bude ukončen i provoz těch lanových drah, které dosud přepravovaly pěší turisty a běžkaře. Opět ale nezazněly žádné argumenty, čím je spuštěný vlek či lanovka riziková.

Strana 1 z 47