TRAVELNEWS.CZ

Svět

Svět

Cestovní kanceláře očekávají rekordní zimní sezonu

tvb saalbach hinterglemm - top  tom bauseSituace na českých a zahraničních horách se po přívalech sněhu pomalu uklidňuje. Lyžařské areály se navrátily k běžnému provozu a cestovní kanceláře hlásí posledních pár míst v jinak téměř vyprodaných Alpách.

V Brně ocenili nejlepší projekty v cestovním ruch

6l2vvffigwqyrzb9d1 kkwoojrrleajj36eaqxsjqrrrbpac9mwyz2jrpftu7ldneloVeletrhy cestovního ruchu GO a REGIONTOUR byly příležitostí k předání ocenění vítězům 12. ročníků Velké ceny cestovního ruchu. S trofejemi z Brna odjíždějí autoři vydařených turistických produk-tů a elektronických projektů, zadavatelé kvalitních marketingových kampaní, tvůrci lázeňských a wellness balíčků, stejně jako představitelé oblíbených cestovních kanceláří. Po roční pauze byl opět vyhlášen i start-up roku v cestovním ruchu.

Cestovatelská příručka pro rok 2019: Jak naplánovat zahraniční cesty?

9q5ywjr9l31wdp4q-p8vfrhcgziu-jozn7qmet7m2tun7obou8h5vnuo dahmoncoqyv6cwCestování se stalo v uplynulých letech jednou z nejoblíbenějších aktivit, jak trávit volný čas. V letošním roce bude tento trend nejspíš pokračovat. Vypadá to, že leteckou dopravu letos opět využije rekordní počet Čechů. Pokud se i vy chystáte letět do zahraničí, přečtěte si cestovatelskou příručku pro rok 2019.

Průměrný Čech na dovolené? Řecko a Egypt letecky na 8 dní, do čtyřhvězdy

9z 6qzgČechy nejvíce láká vyrazit na dovolenou do Řecka či do Egypta, jednu z těchto destinací si pro dovolenou vybralo vloni 38 % z nich. Podle statistik cestovní agentury Invia si rádi připlatí za čtyřhvězdičkové hotely s all inclusive a za komfortní cestování letadlem. Nejčastěji odjíždí na 8 dní. Největším trhákem loňského roku byla podle agentury sobota 7. července, kdy bylo na zakoupené dovolené za hranicemi na 43 000 českých turistů. Cenovým rekordmanem se stala skupinová dovolená za 11 milionů korun.

Nejdražší letenka z Prahy v roce 2018?

isla saonaCestujících, kteří upřednostní leteckou dopravu před ostatními dopravními prostředky, každý rok přibývá. Zatímco většina Čechů stále hledá co možná nejvýhodnější letenku, našli se letos i tací, kteří neváhali zaplatit statisíce korun. Na své cestě si tak mohli dopřát soukromí a nevídaného luxusu.

Cestování v roce 2019? Pofrčí Srí Lanka i egyptská Taba

image002Rok 2018 cestování přál. Zájem českých turistů o poznávání nových zemí opět rostl v desítkách procent, stejně jako v letech předešlých. Co nás čeká v příštím roce? Jaké destinace budou patřit mezi nejžhavější novinky? Hitem budou exotické dovolené například na Srí Lance nebo v Panamě. Nové lokality ale lze objevovat i v rámci tradičně populárních zemí. Příkladem může být egyptská Taba.

Poprvé s dětmi na lyže. Kolik zaplatíte?

owg ceick4tld650wd7mfogdqlpmjsmbnba_m-njrzg4moq8s1rkzvlhnov-bub3o_lmayuNa zimní dovolenou se stále častěji vydávají rodiny s dětmi. Ty tvoří dle údajů cestovní agentury Invia zhruba pětinu z celkového počtu osob, které na hory vyrazí. S jakými náklady musejí rodiče začínajících sjezdových lyžařů počítat a co všechno dítě, které se sportem začíná, potřebuje?

Češi mají letos na Vánoce v hledáčku nejčastěji Paříž. Mnozí ale chtějí letět za teplem

335x170sLetenkový portál zveřejnil žebříček nejoblíbenějších destinací na období mezi 20. prosincem a 2. lednem. Nejvíce Čechů letos na Vánoce poletí do Paříže. Druhou nejvyhledávanější destinací je Londýn. Již tradičně ale těmto zemím šlape na paty Dubaj, která se v žebříčku prodejů umístila na třetím místě.

Trend pro léto 2019 – 4* all inclusive v Řecku, rodinný pokoj, nákup na first minute.

2. pevero hole9_costa smeralda_sardiniaJaký bude nejčastěji obsazovaný hotel v létě 2019? Odpověď na tuto otázku může nastínit situaci, která bude panovat v období last minute, tedy které z hotelů budou hůře dostupné. Prozatímní výsledky prodejů ukazují, že nejvíce »těsno« bude pravděpodobně v Řecku.

Strana 8 z 29