TRAVELNEWS.CZ

Svět

Svět

České nebe v prvním pololetí 201

I letos roste mezi Čechy zájem o vyšší cestovní třídy a zvyšuje se průměrná cena letenky. Zelenou pak mají nevšední destinace.Na prodaných letenkách se z více než poloviny podílela firemní klientela a právě v tomto segmentu dochází každý rok k výraznému růstu.pr costabrava-13jul12

Čtvrtina Čechů nejezdí na dovolenou. Ti ostatní rádi mění místa i země

xj05rqy2tr39akvxmyiy6tz37gdcz6rqv3bhsmyiy7tpzkx0b2infka1il9sqzrlb82g11kKaždý rok do oblíbeného kempu na Jadranu? Taková dovolená už Čechy neláká. Podle průzkumu se totiž na stejné místo vrací jen 15 % dovolenkářů. Máme však rádi pohodlí, a tak stále preferujeme zájezdy před cestováním na vlastní pěst.

Vydáváte se na cesty samy? Sedm tipů sólovým cestovatelkám na letošní léto

3w0kiiyoflehvsmeixcqxuk4pcemwxniu7xbyniyk7uw7vnm1ajfcmg0wn7twmqPokud jde o cestování, mileniálky boří zavedená pravidla a vydávají se letos v létě do světa na vlastní pěst. Na Instagramu již pod hashtagem #solotravel nasdílely více než 4,6 milionu příspěvků. Díky rozvoji technologií je nezávislé cestování snazší a ženy do svých vysněných destinací vyrážejí samy vybaveny chytrým telefonem a cestovními aplikacemi.

Letní dovolené 2019: Pětina Čechů vyrazí do Řecka, v závěsu je Turecko s Egyptem

nzqpbndg7w6fwy9wac2rkzv2jyawgvynnsyqgmhssgiijsp hkrccwg0a37twpeksmydljyI letos vyrazí nejvíce Čechů na letní dovolenou do Řecka. Podle statistik cestovní agentury Invia zamíří do této dlouhodobě nejoblíbenější destinace rovných 21 procent turistů. Druhé místo obsadilo se 13 procenty Turecko, které o pouhé půl procento předběhlo třetí Egypt.

Kam za nevšedním sportovním zážitkem? Tipem je Zanzibar, Španělsko i olympijské Japonsko

image002Canyoning, kitesurfing, skialpinismus nebo jachting. To jsou novodobé druhy sportů, které určitě stojí za to vyzkoušet. Kde jsou pro ně nejlepší podmínky? Za canyoningem je dobré vyrazit do Španělska, kitesurfing je zase hitem na Zanzibaru. Ke skialpinismu pak vyzývají evropské Alpy. Moderní jachting se těší velké popularitě ve vodách kolem japonských ostrovů.

Český pas je nejsilnější ze států Visegrádské skupiny, umožňuje bezvízový vstup už do 183 zemí svět

fujitsu panorama_prahyČeši si navíc polepšili více než všichni jejich sousedé z okolních států. Tuzemský pas je nejsilnější ze zemí Visegrádské čtyřky. Slováci a Maďaři mohou bez víz cestovat do 180 států, Poláci jen do 174.

Jak strávit dovolenou aktivně? Vyzkoušejte surfování na nejlepších plážích světa

thajsko - exotika pre kazdehoSurfování patří mezi oblíbené sporty po celém světě. Své příznivce získává také v České republice. Mnozí z nich vyrážejí za tímto adrenalinovým zážitkem na nejlepší surfařská místa po celém světě. Mezi ty se řadí hlavně nekončící pláže Dominikánské republiky, které vybízejí nejen ke sportu. Za vlnami se však můžete vydat také na Srí Lanku, do Panamy i blíže. Skvělé podmínky nabízí třeba pobřeží Portugalska a Kanárských ostrovů.

Vitální dovolená na statku

6tflawwlrg3pa4u5nmp2phiz0cnbjgrfd5zl nvjwxnrjbpgisi1bijxxhuo_dahq4nck5uCítíte se po letošní zimě unavení, potřebujete si odpočinout a znovu v sobě nalézt tolik potřebnou energii do nadcházejícího jara? Toužíte alespoň na chvíli opustit každodenní pracovní shon a městský život? Přijeďte si zarelaxovat do úchvatné přírody Jižního Tyrolska a načerpejte zde nový elán a sílu do života. S příchodem jara se příroda probírá ze zimního spánku a vy můžete být u prvních rozkvětů jihotyrolské krajiny.

V Miami skončil první letošní světový pohár

lodV neděli 3. 2. skončil medailovými rozjížďkami v Miami na Floridě první letošní světový pohár olympijských lodních tříd. Na startu se stejně jako vloni objevily tři české lodě.

Strana 7 z 29