TRAVELNEWS.CZ

Svět

Svět

Kam za exotikou

aasV době, kdy je v tuzemsku zima a nevlídno, láká exotický Karibik stále více Čechů (nejen) na teplo a pláže. Oproti jiným, často krásným, ale trochu jednotvárným destinacím, nabízí totiž tato oblast řadu rozdílných zemí, kultur i chutí. Během jediné dovolené můžete prožít romantiku na ostrově květin Martiniku, nasát jedinečnou atmosféru Havany a ze sedadla americké limuzíny z 50. let ochutnat místní rum i doutníky nebo posedět při západu slunce na Jamajce za tónů reggae.

Prodej lyžařských zájezdů stoupá

sptPo úspěšné letní sezoně hlásí cestovní kanceláře velký zájem i o pobyty na horách. Stále více lidí si už předem vybírá svou lyžařskou dovolenou, a tak není divu, že nabídka cestovních kanceláří a agentur je i pro toto období opravdu pestrá.

Kde nejlépe nasát vánoční atmosféru? 4 tipy na nejkrásnější zimní výlety do evropských metropolí

img 5891Advent se nezadržitelně blíží a spolu s ním i předvánoční shon, kvůli kterému často zapomínáme, jak krásné období Vánoce jsou. Každý by proto měl alespoň na jeden prosincový víkend vypnout, vzít do ruky hrneček s punčem nebo svařeným vínem, prozkoumat vánoční trhy a krásnou výzdobu a užít si tu správnou zimní pohodu. Pokud se chcete dostat do správné vánoční nálady a váháte, kam byste se měli vydat, cestovatelský portál  pro vás má 4 tipy na vánoční destinace, které vás svou atmosférou zaručeně pohltí.

Nefandíte podzimu? Objevte 5 tipů na přímořské destinace, kam doletíte za méně než 5 hodin

Vmadeira minulých dnech podzim udeřil ve své nejchladnější podobě a mnozí z nás vzpomínají na hřejivé chvíle strávené u moře. Ani v podzimních měsících se ale nemusíte slunné dovolené vzdávat. Máme pro vás několik tipů, jak se na vyhřátou pláž dostat již za méně než pět hodin letu. Podívejte se na nejatraktivnější destinace podzimu.

Termální lázně v okolních zemí jsou novým podzimním trendem karavanistů.

karVěděli jste, že oblíbenou podzimní aktivitou karavanistů je návštěva termálních lázní? Díky možnosti volného pohybu karavanem a stání prakticky kdekoliv, se s příchodem podzimu a zimy karavanisté přesouvají právě do lázní, kde si mohou vychutnat relaxační a přesto pro děti zábavnou dovolenou.

Prodeje First Minute vede Egypt, druhou nejžádanější destinací je Tunisko, překvapily také SAE a Turecko

dover20castle20in20kent20built20on20the20iconic20white20cliffs20Pokračuje tak trend z minulého týdne, kdy enormní zájem klientů způsobil krátkodobý kolaps rezervačního systému. „Už loňský rok byl v předprodejích na First Minute mimořádný a ten letošní ho ještě překonává. Prozatím registrujeme zhruba trojnásobný nárůst prodejů ve srovnání v minulým rokem," uvedla Lenka Pátek z cestovní kanceláře.

10 míst na světě, která musíte navštívit

sydTádž Mahal, Viktoriiny vodopády, thajský chrám Wat Arun… Zde je seznam míst, která by neměl vynechat žádný cestovatel. Nechybí mezi nimi památky, ani adrenalinové aktivity.

Jaký je život v nejbohatším státě světa? Zaleťte do Kataru a přesvědčte se na vlastní oči

moroccotb-19jul16Zajímá vás, jak se žije v nejbohatším státě na zemi? Prozkoumejte Katar, který se stává oblíbenou tranzitní zemí i cílem exotické dovolené. Jeho hlavní město Dauhá totiž stojí za to vidět, i když máte namířeno dále na východ. 

Novinky z Malty: Vítězství v soutěži InstallAward

 gozoMaltská centrála cestovního ruchu na Maltě blahopřeje Cittadele  v hlavním městě Victorie  na Gozu k vítězství v prestižní  soutěži InstallAwards ,  která se  konala v Londýně minulý měsíc. Soutěž InstallAwards  hodnotí výsledky v oblasti audiovizuálního průmyslu po celém světě s  důrazem na nejlepší projekty zahájené v předchozích 12 měsících. 

Strana 9 z 26