Styl

I přes uzavření areálu veřejnosti se život v trojské botanické zahradě nezastavil

griesserhof sedlk_nPoprvé od chvíle, kdy byl v roce 1992 areál Botanické zahrady hl. m. Prahy natrvalo zpřístupněn návštěvníkům, zůstala zahrada dlouhodobě uzavřená. Nezvyklá situace se dotkla probíhající výstavy orchidejí, která musela být předčasně ukončena, i oblíbeného večerního provázení a pravděpodobně ovlivní též další chystaný program. Ačkoliv je areál zahrady v současnosti pro veřejnost nepřístupný, péče o cenné rostlinné sbírky se nezastavila.

Metronome Prague oznamuje kvůli koronaviru nový termín v září

staen soubor 2V reakci na současnou situaci a všechna nouzová opatření přijatá státem proti šíření koronaviru jsme se rozhodli posunout termín konání festivalu Metronome Prague. Nechceme, aby nám všem koronavirus zničil celou show. Proto jsme 5. ročník festivalu odložili a akce se odehraje ve dnech 17. až 19. září 2020 na stejném místě, na pražském Výstavišti.

Čechy lákají pracovní pobyty v zahraničí. Oblíbenou destinací je Kanada

ucimtbdhiweltcup tahnee.seagrave_01_by_stefanvoitlMezi mladými Čechy roste zájem o zahraniční programy, ve kterých mají možnost spojit studium s prací. Takové pobyty bývají jedinečnou příležitostí ke zdokonalení znalostí cizího jazyka a k načerpání nedocenitelných praktických zkušeností ve vybraném oboru. Pro koho je tento typ pobytu vhodný a do jaké země je nejlepší se vydat?

Češi si za pohodlnější let rádi připlatí i desítky tisíc korun

0image002Každý rok přibývá českých cestujících, kteří se zajímají nejen o to, kdy se kam dostanou, ale i jak pohodlně. To se pozitivně odráží také na trhu s letenkami, kde dochází k růstu poptávky po prémiových třídách. 

Odborník radí: Jak sehnat nejvýhodnější letenky na letní sezónu a čemu se vyvarovat?

london night_shutterstock_87968956_smallSezóna letních dovolených se pomalu, ale jistě blíží a s ní aktuálně přichází i období shánění letenek. Ty se díky vysoké poptávce po letních termínech často vyšplhají až na dvojnásobné ceny oproti zbytku roku. Pokud tedy přemýšlíte o cestě do zahraničí, je ten správný čas začít hledat ty nejvýhodnější. Zeptali jsme se odborníka, jak ušetřit a na co si dát pozor.

Chcete se letos naučit anglicky? Čeští studenti doporučují studium v zahraničí

12aaaDnešní generace mladých lidí se bez jazykové výbavy neobejde. Kromě výuky ve škole a doučování pomáhají studentům zlepšit cizí jazyk i studijní pobyty v zahraničí. Ty reagují na poptávku zájemců a také na pracovní trh. Pokud toužíte zlepšit si cizí jazyk nebo máte doma studenta, kterému byste chtěli usnadnit cestu za vysněným povoláním, zpozorněte. Připravili jsme pro vás nejefektivnější formy studia cizích jazyků, které si nachází oblibu u čím dál více Čechů.

Otevření Muzea fantastických iluzí

pavel koek s manelkou luci a syny jakubem a matyemNejslavnější český kouzelník Pavel Kožíšek si splnil svůj letitý sen a otevřel Muzeum fantastických iluzí. „Roky sbírám staré optické iluze a kamarádi, když to viděli, tak mi z legrace řekli, že bych si už měl otevřít muzeum. Tak jsem to udělal. V našem muzeu se stanete součástí expozice fantastických optických klamů a velkoformátových trikových obrazů. Těšit se můžete na více jak 100 interaktivních a hlavně zábavných exponátů.“

 

Prague Wine Week 2020: Týden vína v Praze

looking towards the 12th green of burnham  berrow one of the championship links in the atlantic links trailV týdnu od 27. ledna do 2. února 2020 se Praha stane dějištěm dvanáctého ročníku festivalu vína Prague Wine Week 2020. Během festivalu se vinaři a dovozci spojí s vybranými pražskými restauracemi a vinnými bary a po celý týden budou nabízet menu snoubená s víny a degustace vín, tzv. „Wine & Food tandemy“.

Zimní sezóna odstartovala! Které sporty frčí?

0111asVenku to sice na sníh nevypadá, ale na horách si ho určitě užijete dostatek! Pokud jste se tedy těšili na čerstvý prašan a zimní radovánky, nemusíte se ničeho bát! Sezóna právě začíná, jaké sporty si můžete vychutnat?

Strana 6 z 48