TRAVELNEWS.CZ

Zpříjemněte si podzim festivaly v Amsterdamu, Basileji nebo Paříži

marienthalausblickPodzim přináší řadu akcí, které jsou věnovány nejen zábavě, ale hlavně jídlu a pití. S easyJet si můžete ochutnat některou z nich. Například v sobotu 29. října Messeglöckner kostela sv. Martina v Basileji ohlásí začátek největšího a nejstaršího „festu“ ve Švýcarsku ‒ Herbschtmäss. Začíná vždy poslední sobotu v říjnu a trvá dva týdny. Letos se koná již 546. ročník a bude prý delší o dva dny než obvykle, tedy do 15. 11.

Tip na výlet: Golf v Irsku

ebb1939a9e0878bf276d0df329a2624e 8_xlNechte se přenést do země skřítků, duhy a zeleně a vyrazte si zahrát golf na mistrovských hřištích, kde je skoro celý rok krásně "zeleně". Překrásná krajina, živá tradice, vstřícní lidé – takové je Irsko a jeho půvabné pobřeží. Jeden tisíc mil impozantních útesů, přírodních krás, starodávných zvyků a irského životního stylu. 

Tip na výlet: Friuli-Venezia Giulia

 

Oblast Friuli-Venezia Giulia se do češtiny překládá jako Furlansko-Julské Benátsko. Je autonomní oblast, skládající se ze čtyř provincií, ležící na severu Itálie. Jejím hlavním městem je Terst.

Mirakulum zve na Tankový den

02 jamesonKdyž spojí síly jeden z největších zábavních parků v České republice a tankodrom, který se nachází v místech, kde se na své bojové nasazení připravovalo rakouské, německé, československé a nakonec sovětské vojsko, tak výsledkem je nekonečné moře zábavy. Tohle moře zaplaví Milovice v sobotu 29. dubna!

Nová trasa podél řeky Ybbs vede od Dunaje až k horám

dolni rakousko_image_5V Dolním Rakousku si budou cyklisté připadat jako v ráji. Více než 4200 kilometrů tras různými terény potěší vášnivé sportovce i rodiny s dětmi. Pro letošní rok je navíc otevřena krásná přes 100 kilometrů dlouhá trasa kolem řeky Ybbs.

Na kolo do Dolniho Rakouska

dolni rakousko_image_5V Dolním Rakousku si budou cyklisté připadat jako v ráji. Více než 4200 kilometrů tras různými terény potěší vášnivé sportovce i rodiny s dětmi. Pro letošní rok je navíc otevřena krásná přes 100 kilometrů dlouhá trasa kolem řeky Ybbs.

Jarní vábení horské přírody

statek seiberlechnerhofKde ještě před pár dny ležel sníh, dnes se už louka zelená. Jaro přichází nejen do údolí řek, ale pomalu se už dostává i do vyšších nadmořských výšek. Jarní období je plné pozitivních barev a vůní půdy i rozkvétajících květů, které si dosyta užijete i na italských jihotyrolských farmách sdružení Roter Hahn.

Tip na výlet: Friuli-Venezia Giulia

ubytovaniFriuli-Venezia Giulia je přímořský severoitalský autonomní kraj, který se od roku 1963 díky specifickým geografickým, etnickým a historickým podmínkám těší zvláštnímu statutu.

Jarní tipy z Jižního Tyrolska

drei zinnen helmOchutnávky vín na horských chatách na sjezdovkách, zvýhodněné nabídky na skipasy, ubytování a hlavně slunečné počasí – takové je jarní lyžování v Jižním Tyrolsku/Südtirol na severu Itálie. Tady je několik tipů na zajímavé akce.

Strana 10 z 28