TRAVELNEWS.CZ

Svět

Svět

Kyperské léto

Kdyby se náhodou v Česku ochladilo, věřte, že na Kypru tomu tak není. Tropické teploty jsou zde v letní sezóně skoro pravidlem, moře krásné, a ne náhodou opět kyperské pláže dostaly svou modrou vlajku, a Kypr se ocitl již posedmé na prvním místě jako země s nejlepší kvalitou vody na koupání v Evropě.

Novinky z Tuniska

Oficiální název státu, který se rozkládá na rozloze 163 610 km2, je Tuniská republika. Má téměř 10 milionů obyvatel, jejichž úředním jazykem je arabština a náboženstvím z 99% islám. Ve všech oblastech života v Tunisku je však výrazně patrný francouzský vliv. Vlastnostmi, které nejlépe vystihují mentalitu Tunisanů, jsou pohostinnost a srdečnost.

Dubai – královna vysokých věží

V poslední době se Dubai skloňuje zejména ve spojení se slovem krize. Využili jsme tedy této situace a vydali jsme se podívat, jak taková krize u šejků vypadá.

Za golfem do Tuniska

Říká se, že jakmile se v Tunisku otevře nové golfové hřiště, okamžitě je zařazeno do seznamu chráněných přírodních rezervací. Natolik je okolní příroda nádherná! Skutečně můžete tato golfová hřiště považovat za oázy nebo zahrady. Desítka golfových hřišť je citlivě zasazena do okolní krajiny, ve které, podle oblasti, převládají duby, eukalypty, stoleté olivové háje nebo datlové palmy.

Tunisko: Port El Kantaoui - Hotel Riu Imperial Marhaba a Golfové hřiště EL KANTAOUI GOLF CLUB

golfport2Nedávno zrekonstruovaný luxusní hotel je součástí známého řetězce RIU se nachází přímo na písčité pláži nedaleko známého luxusního jachtového přístavu Port El Kantaoui. Do přístavu se dostanete příjemnou procházkou podél moře.

Stále více Čechů vybírá letní dovolenou podle zázemí pro vodní zábavu

Češi si již zvykli trávit volný čas ve sportovně relaxačních komplexech a víkendové návštěvy aquaparků jsou na běžném programu mnoha českých rodin. Nyní tento trend hraje roli i při volbě letní dovolené.

Zima v luxusních horských rezortech i na pláži

Pro příznivce chladného období a sněhových radovánek jsme pečlivě vybrali luxusní horské rezorty , především pak z oblasti Francouzských a Švýcarských Alp, které jsou přímo situovány ve známých a vyhledávaných horských střediscích. Všechny vybrané rezorty jsou ve výborné dostupnosti těch nejlepších evropských sjezdovek všech úrovní a nabízejí patřičný komfort ubytování a služeb pro páry, jednotlivce i pro rodiny s dětmi.

České aerolinie mění koncepci létání do Baku

V prosinci České aerolinie zahájí vlastní operování do Baku, metropole Ázerbájdžánu. Mění tak stávající koncepci založenou pouze na code-share spolupráci se společností AZAL – Azerbaijan Airlines. První letoun do Baku České aerolinie vypraví v neděli 18. prosince.

Ostrov Prince Edwarda: dosud neobjevený golfový ráj

Ostrov prince Edwarda – jak už název napovídá je jedinou provincií Kanady, která se rozkládá celá na ostrově. Je to nejmenší provincie, má zároveň i nejméně obyvatel. Naopak hustota zalidnění je v této oblasti největší. Je také velmi oblíbený mezi turisty.

Strana 28 z 29