TRAVELNEWS.CZ

Čechy a Slovensko

Čechy a Slovensko

Horská střediska se připravují na letní sezónu

c oetscher_weinfranz.atHory opět ožívají a skiareály se připravují na zahájení letní sezóny. Lanová dráha na Medvědín se ve Špindlerově Mlýně poprvé rozjede v sobotu 15. května 2021, v provozu pak bude všechny další víkendy. Ve stejný den se spustí i provoz sedačkové lanovky Skalka na Ještědu. Oba skiareály nabídnou široké spektrum aktivit pro dospělé i děti, atraktivní program a možnost výhodného on-line nákupu jízdenek či jiných služeb předem z pohodlí domova. Samozřejmostí jsou bezpečnostní a hygienická opatření.

Asociace cestovních kanceláří ČR hlásí, že se turistická sezóna úspěšně rozbíhá

lqslbye2tmvj2jvsgbbaegqpxi9jmmka5rj7km-oi3isbe0bmyeazg7dsod6abxzt xi_6eAsociace cestovních kanceláří České republiky i oficiální státní informační zdroje mají zcela jiná čísla, než jak pro server seznamzpravy.cz uvedl Jiří Jelínek ze skupiny DER Touristik EE, pod kterou patří i Exim Tours a Fischer.

Hoteliéři chtějí otevírat hlavně opatrně, bojí se opětovného uzavření.

 

Čeští hoteliéři vyhlížejí světlo na konci kovidového tunelu. Většina z nich se připravuje na otevření v druhé polovině května, přestože zatím není jasné, zda bude platit původní návrh omezující kapacitu anebo se ubytovací zařízení otevřou bez omezení výměnou za týdenní zpoždění. Pro řešení, které navrhl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček se vyjádřila asi třetina hoteliérů.

Cyklotrasou roku 2021 se stala Stezka železné opon

y7emoh3rgwnwkv0btr0pxtg8oxgjwljbmcrqfbk5kn5wvefenlrvm1tu3bdnemm8qob1ymwÚsek mezinárodní stezky EuroVelo 13 Gmünd / České Velenice – Bratislava ocenila odborná porota na cykloveletrhu v Holandsku. Společný, zhruba 400 kilometrů dlouhý, česko-rakousko-slovenský úsek Stezky železné opony na mezinárodní trase EuroVelo 13 mezi Gmündem / Českými Velenicemi a Bratislavou, na české straně hranic procházející například také Slavonicemi či Mikulovem, ocenila odborná porota v rámci online cykloveletrhu „Fiets en Wandelbeurs“ v Holandsku titulem Cyklostezka roku 2021.

Karlštejnsko není jenom hrad Karlštejn. Co dalšího v regionu navštívit?

img 2322_panorama1zmVěděli jste, že Karlštejnsko je nejnavštěvovanější turistickou destinací v České republice? Tajemství státního hradu Karlštejn už jistě znáte. Pojďte s námi objevit i další zajímavá místa. Na kole, na laně nebo třeba v běžeckých botách.

Staňte se stopařem

21aaUž to na vás doma padá, děti jsou nevyřáděné, nemají dostatek sociálního kontaktu a vám jde hlava kolem? Vyrazte společně do přírody! Turistické možnosti na začátku jara jsou sice omezené epidemiologickými opatřeními, ale i přesto můžete načerpat s celou rodinou skvělé zážitky. Možnosti se často nabízejí přímo za „vaším domem“, stačí jen dodržet několik zásad.

Sektor CK/CA vítá kroky Evropské komise k zavedení jednotného mechanismu pro volné cestování

z doudleby_pristup.jpgAČCKA vítá kroky Evropské komise k zavedení společného digitálního zeleného certifikátu, který má usnadnit bezpečný volný pohyb a cestování uvnitř Evropy. Certifikát bude dokladem o vakcinaci, negativním výsledku testu nebo o prodělání nákazyPrávě jednotný evropský nástroj pro návrat k cestování je nutným předpokladem pro restart odvětví a cestování v širším měřítku.

V Plzni se otevře opravená katedrála i nový minipivovar.

0dskxslppymwu19mrairgzxqlzyhdwtermws arbzjx9wdyhjrnnu_-sgdslng3gjqqz7jaNový minipivovar Proud, opravenou katedrálu sv. Bartoloměje nebo unikátní Selský dvůr U Matoušů chystá pro turisty v letošním roce město Plzeň. Jakmile to epidemická situace dovolí, mohou se návštěvníci těšit i na spoustu dalších lákadel. Mohou se nechat inspirovat tipy na nejzajímavější akce, které zaujmou rodiny s dětmi, milovníky historie i pivní znalce.

Strana 7 z 53