TRAVELNEWS.CZ

Čechy a Slovensko

Čechy a Slovensko

Cestovní kanceláře připouštějí zdražení letních zájezdů v průběhu roku.

la20manga20clubMomentální prodeje lyžařských a exotických zájezdů se mírně navyšují každý měsíc, avšak za měsíc říjen stále dosahují okolo 20 % roku 2019. Očekávaná obsazenost hotelů v Alpách bude během zimy vysoká, zejména u turistů z Německa. Naopak z Česka, Slovenska a Polska lze vypozorovat pomalý vývoj rezervací pro letošní zimu. Turisté z těchto zdrojových zemí vyčkávají s rezervacemi podle pandemického vývoje a podmínek cestování.

Cestovatelský tip: Kam vyrazit s dětmi, když je venku sychravo

karlovy vary_75Zabavit děti dá občas pěkně zabrat – o to víc, když vám počasí nepřeje. Ať už vaše ratolesti rády tvoří, experimentují, objevují nebo řádí ve vodě, poradíme vám, kde je zaměstnat na celý den. Podzimní barevné dny přímo vybízejí k rodinnému výletu. Nemusíte se přitom bát ani rozmarů počasí – stačí vybrat místa, kde vám déšť vadit nebude. A pokud nemáte vhodné auto na výlet, vyzkoušejte širokou nabídku aut na HoppyGo.

Výlet na Tetín – po stopách svaté Ludmily

0birnenkorb-mostviertel--dV letošním roce, přesně 15. září, jsme si připomněli 1100 let od zavraždění jedné z patronek naší země, svaté Ludmily. A to znamenalo ideální příležitost vydat se v jejích stopách! Kromě známé středočeské obce Tetín jsem se rozhodla prozkoumat i malebné okolí.

Program Levandulového údolí do konce října. Slavnosti jablek a ořechů, Prvorepubliková cukrárna nebo Playmobil Haloween party

vstava pro vechny smysly 2018 6Druhá úroda BIO Levandule Chodouňské a nádherné barvy podzimu přímo vybízejí k návštěvě Levandulového údolí v Chodouni ve středních Čechách. Projděte se po vápencových mořích, vychutnávejte si atmosféru čisté přírody v brdských lesích, relaxujte, bavte se a vychutnávejte si dobroty, které pro vás připravil tým Levandulového údolí. Vstup do areálu je zdarma.

Peníze zahraničních turistů chybí, zaměstnanci jsou v ohrožení

0dskxslppymwu19mrairgzxqlzyhdwtermws arbzjx9wdyhjrnnu_-sgdslng3gjqqz7jaAsociace cestovních kanceláří České republiky s velkými obavami sleduje vývoj zejména v příjezdovém cestovním ruchu. Vlivem přetrvávajících restrikcí vydávaných státem jsou možnosti příjezdu zahraničních turistů do České republiky stále významně omezeny, mnohdy zakázány, což způsobuje nemalé problémy s udržením pracovníků v oboru i v návazných službách. Pomoci by mohlo obnovení programu Antivirus pro nejvíce postižené subjekty v cestovním ruchu.

Toulky podzimní Šumavou

snmek 285Pokud existuje v Čechách místo, které nikdy nezklame ani nejnáročnějšího milovníka přírody, pak je to Šumava. A zvlášť na podzim. Paprsky slunce usazeného nízko nad obzorem si se zdejší krajinou doslova hrají. Mystickou atmosféru mlhavých rán střídá fascinující magie světla a barev. Toulky touto krajinou bez nadsázky pohladí duši každého návštěvníka.

České nebe vyhlíží zimní sezon

la20manga20clubČeši v letních měsících u Letušky nakoupili letenky do celkem 512 destinací po celém světě. Nejvíce letenek se prodalo do Prahy. Jednalo se zejména o cesty Čechů žijících v zahraničí. Další v pořadí byly Kyjev, Paříž, Split, Frankfurt nad Mohanem a Amsterdam. Z dálkových destinací vedly Maledivy a Dubaj. Skokanem roku byl s dvojnásobnou poptávkou bulharský Burgas.

Dva výlety v okolí Mníšku pod Brdy

os4Lesy v okolí Mníšku pod Brdy nabízejí velké množství turistických i cyklistických tras. Najdete tu také půvabný zámek, známý barokní areál Skalka a několik restaurací a dalších občerstvoven, kde se dá dobře najíst i napít. I proto se město nedaleko Prahy stává stále častějším cílem návštěvníků z metropole i okolních měst. O Mníšku už jsem už sice psala tady, ale protože je to moje oblíbené místo, navíc se strategickou základnou u rodičů, občas ho sem znovu propašuju.

Tip na rodinný výlet do Plzně: dobrodružství s živými i pravěkými zvířaty, procházka v Tajuplném lese, vynálezy s Inženýrem a Svatba u Broučků

os1Počasí přeje výletům, poznávání nových míst a vy nevíte, kam se vydat? Oblíbeným cílem malých i velkých turistů je Plzeň. Právě teď, v létě, si v západočeské metropoli můžete společně s dětmi užít spoustu zábavy, pohybu i poučení.

Strana 3 z 53